Bwin jest w Polsce legalny czy nie?

Zgodnie z funkcjonującą w naszym kraju nową ustawą o grach hazardowych, która w ostatnich latach uległa jednakże znacznym zmianom, bukmacher Bwin nie jest legalny w Polsce. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że zmieni się to w najbliższej przyszłości. Warto wiedzieć, że bukmacher Bwin powstał w Austrii i rozpoczął swoją działalność pod nazwą betandwin. Dziś obstawiać u tego bukmachera nie można legalnie w naszym kraju.

bwin legalny czy nie
Czy bukmacher bwin jest legalny w Polsce?

Bwin popularnym bukmacherem na świecie

Bwin to jeden z największych działających na świecie organizatorów zakładów online, który działa w ponad 20 krajach. Warto także uświadomić sobie, że ma on około 10 milionów zarejestrowanych i korzystających z jego usług użytkowników. Siedziba firmy znajduje się w Wiedniu, Sztokholmie i Gibraltarze, a także jest notowana na giełdzie w Wiedniu.

Bukmacher Bwin oferuje zakłady na koszykówkę, ale także daje możliwość obstawienia futbolu amerykańskiego i hokeja. Zmieniona ustawa hazardowa reguluje działalność bukmacherów w Polsce. Od 1 kwietnia 2017 r. tylko ci, którzy posiadają licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów, mogą prowadzić swoją działalność zgodnie z procedurą ustanowioną przez prawo. Nakłada ona w każdym przypadku na bukmachera obowiązek posiadania siedziby na terenie naszego kraju, prowadzenia strony internetowej w naszym języku, utrzymania stabilnej pozycji finansowej, a także każdorazowego sprawdzania wieku poszczególnych graczy.

bukmacher betclic w polsce jaki bonus
Legalny bukmacher Betclic Polska – Kod promocyjny na bonus bez ryzyka

Bwin w Polsce legalny czy jeszcze nie?

Z kolei legalny bukmacher ma możliwość organizowania zakładów piłkarskich przez Internet lub w stałych punktach w Polsce. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, dlaczego Bwin nie jest obecnie legalny w Polsce? Trzeba sobie w związku z tym zdawać sprawę z tego, że ani po wejściu w życie zmienionej ustawy o grach hazardowych, ani w następnych miesiącach Bwin nie otrzymał licencji od Ministerstwa Finansów. Możliwe, że sytuacja wkrótce się zmieni, ponieważ bukmacher Bwin z Austrii niemal oficjalnie ogłosił na jednym z polskich forów internetowych, że oficjalna aplikacja o niezbędną licencję do zawarcia zakładu przez ich stronę internetową, która, niewątpliwie, będzie dostosowana do polskich wymagań, złożona została już w odpowiednim urzędzie w Polsce.

Jednak polskie ministerstwo nie podjęło jeszcze żadnej decyzji, więc gracze nie mogą jeszcze legalnie korzystać z usług oferowanych przez bukmacherów Bwin. Warto pamiętać, że gra z bukmacherami bez licencji Ministerstwa Finansów pociąga za sobą określone sankcje finansowe. Z racji tego, że Bwin wycofał swoją ofertę sportową z Polski, chociaż można odwiedzić bwin.com, nie jest możliwe wybranie Polski jako kraju zamieszkania w formularzu rejestracyjnym. Nie naruszają oni zatem w ten sposób polskiego prawa.

Bwin niedostępny dla Polaków

Warto bowiem wiedzieć, że strona internetowa nie został wpisany do rejestru państwowego domen zabronionych. Rejestracja na Bwin w Polsce nie jest po prostu możliwa. Polacy mieszkający za granicą mogą jednakże bez żadnego problemu otworzyć konto. Zakłady Bwin cieszą się doskonałą opinią wśród fanów z całego świata. Warto zatem mieć świadomość, że polska licencja bukmacherska na Bwin to tylko kwestia czasu. Warto także mieć świadomość, że Bwin, jeden z największych bukmacherów na świecie, będzie chciał ubiegać się o polską licencję Ministerstwa Finansów.

Niemniej jednak w każdym przypadku uzyskanie licencji zajmuje trochę czasu, więc warto zastanowić się nad możliwością obstawienia zakładów z legalnymi bukmacherami. Co więcej, jakość ofert i bonusów na początek nie różni się zbytnio od ofert Bwin. Fakt, że Bwin jest nielegalny i nie jest licencjonowany przez Ministerstwo Finansów, nie oznacza, że polscy gracze nie mogą obstawiać wyników sportowych.

Bukmacher

Polski bukmacher Betfan oferuje graczom szereg doskonałych promocji i darmowych bonusów. Kod promocyjny to BETFAN. Kod ten uruchamia dodatkowy bonus w postaci zakładu bez ryzyka do kwoty 100 PLN.

Zakłady sportowe online

Back to top button