Jak i gdzie obstawiać Mistrzostwa Świata w Darts?

W grudniu tradycyjnie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Darts. Od kilku lat ta impreza jest regularnie pokazywana przez TVP Sport. Dzięki temu coraz więcej osób interesuje się popularnymi lotkami. Jak zaś grać darts? O czym pamiętać w trakcie selekcji zakładów?

jak obstawiać darts
Jak i gdzie obstawiać zakłady na Mistrzostwa w Dards

Bardzo bogata oferta na zakłady w Darts

W Polskich firmach bukmacherskich online ogólnie nie brakuje zakładów na rzutki (darts). Nawet pomimo tego, że w Polsce ta dyscyplina nie jest tak popularna, jak piłka nożna, żużel, czy skoki narciarskie. Jeśli zaś chodzi o Mistrzostwa Świata, to tych zakładów jest naprawdę stosunkowo dużo. Nawet kilka miesięcy przed rozpoczęciem tej imprezy można postarać się przewidzieć, który darter ostatecznie okaże się najlepszym zawodnikiem na świecie. Są to zakłady długoterminowe. Wszak gotówka może być zamrożona na stosunkowo długi okres.

Granie zakładów długoterminowych w darts ma swoje plusy i minusy. Jeśli uda Ci się poprawnie wytypować najlepszego dartera globu, to na pewno nie będziesz narzekał na kursy. Jest też jednak druga strona medalu. Poprawne obstawienie takiego zakładu jest stosunkowo trudne. Wszak minimum kilku zawodników ma odpowiednie kwalifikacje do tego, by na przełomie grudnia i stycznia powalczyć – w Londynie – o końcowy triumf. W ofercie firm bukmacherskich jak STS czy Betfan znajdują się jednak nie tylko zakłady długoterminowe. Swobodnie można również typować warianty krótkoterminowe. Np. dotyczące wyłącznie jednej potyczki. A takich zakładów nie brakuje.

29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagrać, że konkretny darter wygra pojedynek albo pierwszego seta. Gracze mogą typować zakłady na całe spotkania lub jego poszczególne partie. Co jest jeszcze do wyboru? Zakłady na overy i undery. Dotyczą one łącznej liczby setów oraz legów (są to odpowiedniki gemów w tenisie ziemnym; aby wygrać jednego seta trzeba – na Mistrzostwach Świata – zdobyć trzy legi). Do dyspozycji typerów są również rozmaite handicapy. Jeśli uważasz, że faworyt nie będzie miał najmniejszych problemów, by ograć swojego rywala, to wtedy taki zakład jak najbardziej ma rację bytu. W firmach bukmacherskich można również typować np. najwyższy checkout itp.

Aktualna forma darterów

Nie da się ukryć, że dla każdego dartera Mistrzostwa Świata (rozgrywane w Londynie) to zdecydowanie najważniejsza impreza w ciągu całego roku kalendarzowego. Inna ważna kwestia jest taka, że zawodnicy mogą zarobić sporo pieniędzy. Z rozmaitych względów nie brakuje im zatem motywacji. Jak typować poszczególne pojedynki? Dużo osób w pierwszej kolejności zwracać uwagę na ranking. Jest to jakaś informacja na temat potencjału danego zawodnika. Uważamy jednak, że zasadniejsze jest sprawdzenie w pierwszej kolejności aktualnej dyspozycji. W lotkach ma to bowiem kolosalne znaczenie.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2220 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Nie da się ukryć, że dla każdego dartera Mistrzostwa Świata (rozgrywane w Londynie) to zdecydowanie najważniejsza impreza w ciągu całego roku kalendarzowego. Inna ważna kwestia jest taka, że zawodnicy mogą zarobić sporo pieniędzy. Z rozmaitych względów nie brakuje im zatem motywacji. Jak typować poszczególne pojedynki? Dużo osób w pierwszej kolejności zwracać uwagę na ranking. Jest to jakaś informacja na temat potencjału danego zawodnika. Uważamy jednak, że zasadniejsze jest sprawdzenie w pierwszej kolejności aktualnej dyspozycji. W lotkach ma to bowiem kolosalne znaczenie.

To, co działo się zatem kilka miesięcy temu może nie mieć zatem aż takiego przełożenia na obecną formę. Wystarczy drobny uraz nadgarstka, by konkretny darter miał zdecydowanie mniejsze szanse na zanotowanie dobrego rezultatu na Mistrzostwach Świata. Trzeba zatem przede wszystkim sprawdzić, jak dany zawodnik radził sobie w kilku poprzednich turniejach. Poszukaj informacji, czy z jego zdrowiem wszystko jest w jak najlepszym porządku. Bez zweryfikowania takich faktów nie powinieneś nic obstawiać.

Spotkania bezpośrednie

Środowisko darterskie jest dość hermetyczne. Liczba zawodników uprawiających tę dyscyplinę jest zatem nieporównywalnie mniejsza w porównaniu do grona piłkarzy, tenisistów itp. Na najwyższym szczeblu nie brakuje zatem regularnych pojedynków pomiędzy konkretnymi darterami. Ten aspekt także powinien być bardzo dokładnie sprawdzony przed obstawianiem. Czasami jest bowiem tak, że jeden z zawodników ma po prostu patent na swoich przeciwników.

betfan bez depozytu
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na darmowy bonus bez ryzyka

Nie da się ukryć, że w tym sporcie bardzo duże znaczenie ma zaś psychika. Jeśli ktoś ma zatem przewagę pod tym względem (bo np. wygrał kilka poprzednich pojedynków z danym rywalem), to ta sprawa na pewno nie powinna być potraktowana po macoszemu. Nie da się bowiem ukryć, że zdecydowanie łatwiej przystępować do potyczki po wygraniu kilku ostatnich starć z konkretnym konkurentem.

Poprzednie występy na Mistrzostwach Świata w Darts

Turnieje telewizyjne rządzą się swoimi prawami. W związku z tym warto sprawdzić to, jak konkretny zawodnik radził sobie na poprzednich Mistrzostwach Świata. Są zawodnicy, którzy czują się obok kamer, jak ryby w wodzie. Takie urządzenia im bowiem pod żadnym względem nie przeszkadzają. Są też jednak darterzy, którym gra się o wiele trudniej w blasku reflektorów. Typerzy, dla których obstawianie darts jest sposobem na duży zarobek powinni zatem sprawdzić ten właśnie czynnik.

W tym sporcie turnieje dzielą się bowiem na telewizyjne i nietelewizyjne. Zweryfikuj zatem nie tylko to, jak konkretny darter poczynał sobie na poprzednich Mistrzostwach Świata. Sprawdź, jak mu szło także w innych turniejach, gdzie nie brakowało kamer. To też dużo Ci powie na temat jego odporności psychicznej, umiejętności gry pod presją itp. Najłatwiej mają zawodowcy, którzy praktycznie non stop grają w takich zawodach. Nie brakuje im bowiem doświadczenia, a jest ono w tym sporcie bezcenne.

Bukmacher

Polski bukmacher Betfan oferuje graczom szereg doskonałych promocji i darmowych bonusów. Kod promocyjny to BETFAN. Kod ten uruchamia dodatkowy bonus w postaci zakładu bez ryzyka do kwoty 100 PLN.

Zakłady sportowe online

Back to top button