Kolagen, kwas hialuronowy i witamina C – sprawdź dlaczego powinnaś dostarczać te składniki swojej skórze

Wybierając preparat kosmetyczny najbardziej dobrany nie tylko do potrzeb naszej cery jak rezultatów które zamierzamy osiągnąć przez stosowanie kuracji z ich użyciem trudno dobrać preparat nie znając ani właściwości ani sposobu działania substancji w nim zamkniętych.

Do bardzo aktywnie działających na organizm ludzki i co się z tym wiąże skutecznych składników jakie zawierają produkty kosmetyczne należy bezsprzecznie kwas hialuronowy, kolagen i witamina C. Ich właściwości nie tylko doskonale wpływają na kondycję skóry lecz {przede wszystkim|r również hamują proces starzenia pozwalając na bardzo długo zachować zarówno młody wygląd oraz piękno.

Kolagen będący rodzajem białka o włóknistej budowie które występuje w prawie wszystkich tkankach łącznych naszego organizmu i ze względu na swoją rozciągliwość głównie jest odpowiedzialne za sprężystość oraz jędrność skóry. Niestety wraz z upływem lat nasz organizm przestaje go wytwarzać natomiast występujące braki kolagenu w tkankach rozpoczynają nieprzyjemny proces starzenia się.

Zobacz: odżywka do rzęs

Podobnie jak kolagen kwas hialuronowy jest również naturalnym składnikiem naszego organizmu nie mniej jednak ten z kolei odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu wody w tkankach. Jego odpowiedni poziom utrzymuje prawidłową kondycję skory a także hamuje pojawianie się pierwszych zmarszczek. Jednak jego cząsteczki także rozkładają się a organizm z czasem zatraca zdolność ich wytwarzania. W wieku mniej więcej czterdziestu lat organizm traci aż pięćdziesiąt procent kwasu hialuronowego.

Aby zapobiec starzeniu się skóry zarówno naukowcy jak i specjaliści z branży kosmetycznej polecają stosowanie kuracji preparatami, typu tabletki z kolagenem i kwasem hialuronowym pochodzenia roślinnego albo zwierzęcego.

W czasie kuracji przy zastosowaniu substancji o zwartości kolagenu oraz kwasu hialuronowego olbrzymią rolę odgrywa kwas askorbinowy czyli bardzo dobrze nam znana witamina C. Dużo z nas dobrze wie jak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie ten wyjątkowy pod względem właściwości związek chemiczny ale nie wie jak wielką rolę ma w kuracji odmładzającej. Jak dowodzą przeprowadzone badania kliniczne właśnie kwas askorbinowy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Co więcej działa złuszcza co w efekcie nie tylko pomaga w szybkim pozbyciu się martwego naskórka dając dzięki temu lepszą wchłanianie substancji aktywnych kremów ale również usuwa piegi a nawet rozjaśnia skórę.

Zobacz noblehealth.pl

Kwas askorbinowy nie jest wytwarzany przez nasz organizm. Dostarczamy go wraz ze spożywanym jedzeniem. Jednak jadłospis ubogi w produkty o odpowiedniej zawartości witaminy C nie dostarcza prawidłowego poziomu kwasu askorbinowego dlatego należy przyjmować produkty z jego zawartością. Wśród dostępnych w sprzedaży produktów największą skutecznością wykazuje się kwas askorbinowy w formie proszku. Taka forma witaminy C jest wolna od różnego rodzaju wypełniaczy które nie należą do dobrych dla naszego zdrowia oraz doskonale przyjmowana jest przez nasz organizm skutecznie spełniając swoją rolę.