Kursy bukmacherskie – poradnik dla początkujących

Oczywiście wielu obstawiających uważa, że kursy są podstawą, jeśli chodzi o wygrywanie zakładów – częściowo jest to prawda, ale nie do końca. Co więc warto wiedzieć o kursach bukmacherskich? Przedstawimy ci to dzisiaj w naszym poradniku!

Kursy bukmacherskie – poradnik dla początkujących

Czym w ogóle są kursy?

Łopatologicznie rzecz ujmując – określają one ile możesz wygrać u bukmachera. Przykładowo kurs 3,00 oznacza, że stawiając 100 zł (w teorii) można wygrać 300 zł. Oczywiście musisz również odliczyć podatki (12% na zakład) oraz marżę bukmacherska. Im wyższe kursy, tym mniejsze szanse na wygraną drużyny. Jeśli dla danej drużyny bukmacher da niższe, tym większe prawdopodobieństwo wygranej. Ale to nie znaczy, że taka drużyna musi wygrać! Dlatego musisz sam je przeanalizować (liczba pojedyncza i zakłady), aby stać się biegłym w obstawianiu zakładów sportowych.

Początkujący popełniają takie błędy i zwykle trudno jest im wygrać. Jeśli ustalą, że dana drużyna ma większe szanse na wygraną, z góry założą, że jest to niemożliwe, bo skoro tak uważa opinia publiczna, to musi to być wynik prawidłowy. Cóż, pomimo teorii, to poważny błąd. Warto jednak pamiętać, że sporty są nieprzewidywalne i nawet legalny bukmacher może się mylić. Dlatego tak ważna jest poprawna analiza bukmacherska i sprawdzenie kursów – bo tylko wtedy możesz zarobić.

STS najlepszy bonus bez depozytu
STS najlepszy bonus bez depozytu

Najlepsze sposoby, aby dobierać kursy?

Krótko mówiąc, gdy kursy są wysokie, a szansa na wygraną nie jest najmniejsza – to jest valuebet. Oczywiście nie wszyscy zgadzają się, że postawienie takiego zakładu to dobra decyzja, ale od czasu do czasu można spróbować. Ogólnie rzecz biorąc, wysokie stawki nie zawsze są najlepszą opcją. Tak, przynosi najwięcej pieniędzy, ale ryzyko też jest większe. Każdy gracz musi sam zdecydować, czy grać z wyższym, czy niższym kursem. Każdy ma swój własny sposób radzenia sobie z tym. Najważniejsze jest, aby znaleźć zakład, który przyniesie nam zysk.

Na jaki przedział kursów obstawiać?

Ponieważ średnio co kilka lat pojawia się duża liczba nowych firm bukmacherskich, nie powinniśmy napotykać problemów przy wyborze. To daje nam większą elastyczność. Oczywiście łatwo jest tu dostrzec pewne zależności. Im wyższe kursy, tym mniejsze prawdopodobieństwo prawidłowego obstawienia. Jaki jest więc najlepszy zakres zakładów? Kursy mniejsze niż 1,5 i większe niż 3,00 nie wydają się być zbyt przyjazne dla nowych graczy. Zwłaszcza jeśli wybraną strategią jest postawienie maksymalnie dwóch zakładów na kupon.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Dodatkowo warto jest też sprawdzać bonusy bukmacherskie, ponieważ to może pomóc ci przekształcić początkowo nieopłacalny zakład w coś, co będzie ci się naprawdę opłacać. Warto też zwracać na ,,kaliber” danej ligi, ponieważ może to sprawić, że bukmacher właśnie daje więcej bonus na daną ligę, lub też czy łatwiej jest wtedy wygrać. Wszystko tak naprawdę zależy od twojej analizy, oraz sprawności łączenia ofert w ten sposób, aby móc zarobić, nawet jeśli zakład początkowo nie jest zbyt udany.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Zakłady sportowe online

Back to top button