Koniec fazy grupowej w eliminacjach do ME 2024. Kogo zobaczymy w Niemczech?

Zakończyła się walka o awans na Euro 2024 z grup eliminacyjnych. Eliminacji przyniosły wiele emocji i niespodzianek. Kogo zobaczymy na Mistrzostwach, oprócz gospodarzy – Niemców? Sprawdź!

euro 2024 grupa f

21 drużyn z awansem na Euro w Niemczech

Już w październiku, awans na Euro 2024, jak przewidywali bukmacherzy, zdobyły Francja, Belgia oraz Portugalia. W następnej kolejności sztuka ta udała się Hiszpanom, Szkotom, Turkom, Austriakom oraz Anglikom. 

W listopadzie bukmacherzy w Polsce obstawiali, że Węgry i Słowacja również dołączą do grona szczęśliwców. Nie pomylili się. Pewne udziału w Mistrzostwach są również Albania oraz Dania. Tym samym rozpoczęła się lawina awansów. Z nurtem podążyły Rumunia, Szwajcaria oraz Holandia. 

Na Euro 2024 zagrają również Serbia, Włochy, Czechy oraz Słowenia. Ostatnią drużyną, która wskoczyła na listę uczestników niemieckiego turnieju zostali Chorwaci. 

Skrót najciekawszych sytuacji z grup eliminacyjnych Euro 2024

Pewny awans Portugalii z grupy J

Promocje bukmacherskie przyniosły szczęście tym, którzy stawiali od początku na Portugalię. Z kompletem 9 zwycięstw, drużyna zapewniła sobie bez żadnych problemów awans na Euro 2024. Jest to pierwszy taki wyczyn w historii tej reprezentacji, ale z pewnością nie ostatni. Czy to przyszli ME 2024? Przekonamy się już 14 lipca. 

Niepewna do samego końca sytuacja w grupie I

Najzacieklej o awans na Euro 2024 musiały walczyć drużyny w grupie I. Do ostatniego meczu eliminacji nic nie było przesądzone, choć bukmacherzy stawiali, że to Szwajcaria i Rumunia pojadą do Niemiec. Izrael musiałby wygrać dwa ostatnie mecze, aby liczyć się w rywalizacji. Swoje szanse przedłużył, remisując ze Szwajcarią 1:1. Złudzeń Izraelczyków pozbawiła jednak Rumunia, po zwycięstwie 2:1. 

Szwecja jednymi z największych przegranych eliminacji Euro 2024

Z grupy F na Euro 2024 pewnie awansowały Belgia i Austria. Co jednak nie uszło uwadze bukmacherów, poniżej oczekiwań poradziła sobie Szwecja. Nie była w stanie w żaden sposób zagrozić przodującym w tabeli rywalom. Swoje szanse Skandynawowie przekreślili w Baku, przegrywając z Austriakami 1:0.

Chorwacja walczyła o awans z Walią

Grupa D w tym sezonie zaskoczyła bukmacherów, którzy nie stawiali, że Turcja może wywalczyć jako pierwsza awans na Euro 2024. Tymczasem to faworyci – Chorwaci – musieli udowodnić swoją piłkarską wartość w meczu z Armenią. Po wygranej 1:0, jako ostatnia drużyna premiowana awansem bezpośrednio z eliminacji, Chorwacja jedzenie do Niemiec. Walia o swoją szansę musi zawalczyć w marcowych barażach. 

Francja z rekordem strzelonych bramek w eliminacjach Euro 2024

Wszyscy typerzy obstawiali, że Francja fantastycznie poradzi sobie w grupie B, ale nikt nie spodziewał się, że w jednym meczu strzeli 14 bramek (wynik 14:0 z Gibraltarem)! To więcej niż Polska reprezentacja strzeliła w całym turnieju (10 bramek). Tym samym trójkolorowi pobili rekord Niemiec z 2006 roku ( zwycięstwo nad San Marino 13:0)

Euro 2024 rozpocznie się 14 czerwca, a zakończy 14 lipca. Mecze zostaną rozegrane w 10 niemieckich miastach. Finał ma odbyć się na Stadionie Olimpijskim w Berlinie o godz. 21:00. 

Bukmacher

Polski bukmacher Betfan oferuje graczom szereg doskonałych promocji i darmowych bonusów. Kod promocyjny to BETFAN. Kod ten uruchamia dodatkowy bonus w postaci zakładu bez ryzyka do kwoty 100 PLN.

Zakłady sportowe online

Back to top button